reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wirus HPV-pomocy!!!

Wynik cytologii dobry, wirusy się cofnęły nadżerki brak tylko się cieszyć sama ektopia faktycznie z tego co wiem to nie jest groźna. Trzymam kciuki żeby już tak było zawsze ☺️
 
reklama
Zrób kolposkopię wtedy się okaże czy są jakieś zmiany na szyjce, czy jeszcze nic nie ma. Zapewne przepiszą ci jakieś leki, słyszałam że bardzo fajne są globulki z propolisu. Pamiętaj o regularnym wykonywaniu cytologii płynnej razem z badaniem wirusów.
Nie wiem czy to co napisze będzie w jakiś sposób pocieszające ale naprawdę bardzo duży procent populacji aktywnej seksualnej ma tego wirusa dodatkowo wcale nie jest powiedziane że może zarazić nas partner. Takim wirusem można się zarazić chociażby w toalecie w pracy, barze, miejskiej itd... nawet zabezpieczenie prezerwatywą nie jest W jego przypadku 100% bezpieczne. Trzeba też spojrzeć na to trzeźwym okiem jeżeli jedno z partnerów takiego wirusa ma to prawdopodobieństwo że już mają go oboje jest ogromne ale może ktoś mieć bardzo dobry organizm który go od razu zwalczy. Wirus może wywołać nowotwór szyjki macicy nawet po kilkunastu latach dlatego tak ważne jest aby co roku robić się badać. Zmiany na szyjce macicy w porę uchwycone są do wyleczenia. Mężczyzn z takim wirusem potrafi się leczyć nawet przez 3 lata.
Jestem po kolposkopii 3 zmiany na szyjce,oraz już po biopsji,całkiem sprawnie wszystko poszło,teraz czekam tylko na wyniki biopsji
Na ten moment tylko szczepienie każą mi rozważyć,nic więcej nie wiem
 
Co do szczepienia słyszałam z reguły, że jak już się zaczęło okresie współżycia to jest nieco za późno. Chociaż sama w tym temacie mam mieszane uczucia może faktycznie warto najwyżej nie pomoże.
 
Mi osobiście odradzono chociaż jak tak myślę to może rzeczywiście był błąd i trzeba było się zaszczepić. Zawsze to trochę głowa spokojniejsza.
 
Ja miałam stan przed nowotworowy w badaniach wyszło mi HPV ale bez 16 i 18. Jednak podejrzewam, że mój stan rozwinął się po długoletniej nadżerce. Leki nie działały nadżerka sobie była i to taka wojna z wiatrakami nikt nie chciał wykonać wypalania albo mrożenia bo może jeszcze zechce mieć dziecko, a po takim zabiegu są problemy z zajściem. I popełniłam błąd no ale w końcu przyszedł moment że zaczęłam krwawić po stosunkach. Chodząc do lekarzy nikt nie widział w tym nic, uznano że taki mój urok bo jedynie co to jest nadżerka cytologia zawsze wychodziła z zapaleniem ale robiłam zwykłą cytologię. Kiedy zdecydowałam się na ciążę postanowiłam zrobić cytologię 9 miesięcy po poprzedniej z tym że tym razem płynną i wtedy się zaczęło. Podejrzenie nowotworu, kolposkopia sprawdzenie wirusów. Jestem po zabiegu konizacji, dziś cytologia jest dobra, a HPV sobie żyje. Pytając lekarza po zabiegu czy wykonać szczepienie dał mi jednoznacznie do zrozumienia że to nie ma sensu, pytałam również innego powiedział to samo dzwoniłam do przychodzi również nie słyszałam żeby to miało sens. Więc odpuściłam ale ze zbiegiem czasu myślę że może jednak trzeba było się zaszczepić.
 
Ja miałam stan przed nowotworowy w badaniach wyszło mi HPV ale bez 16 i 18. Jednak podejrzewam, że mój stan rozwinął się po długoletniej nadżerce. Leki nie działały nadżerka sobie była i to taka wojna z wiatrakami nikt nie chciał wykonać wypalania albo mrożenia bo może jeszcze zechce mieć dziecko, a po takim zabiegu są problemy z zajściem. I popełniłam błąd no ale w końcu przyszedł moment że zaczęłam krwawić po stosunkach. Chodząc do lekarzy nikt nie widział w tym nic, uznano że taki mój urok bo jedynie co to jest nadżerka cytologia zawsze wychodziła z zapaleniem ale robiłam zwykłą cytologię. Kiedy zdecydowałam się na ciążę postanowiłam zrobić cytologię 9 miesięcy po poprzedniej z tym że tym razem płynną i wtedy się zaczęło. Podejrzenie nowotworu, kolposkopia sprawdzenie wirusów. Jestem po zabiegu konizacji, dziś cytologia jest dobra, a HPV sobie żyje. Pytając lekarza po zabiegu czy wykonać szczepienie dał mi jednoznacznie do zrozumienia że to nie ma sensu, pytałam również innego powiedział to samo dzwoniłam do przychodzi również nie słyszałam żeby to miało sens. Więc odpuściłam ale ze zbiegiem czasu myślę że może jednak trzeba było się zaszczepić.
Szczepionka to nie jest lekarstwo ale chroni przed tymi którymi się zdążyliśmy zarazić. Mi też powiedzieli że za późno na szczepienie
 
Szczepionka to nie jest lekarstwo ale chroni przed tymi którymi się zdążyliśmy zarazić. Mi też powiedzieli że za późno na szczepienie
Dokładnie dlatego wszyscy mi powtarzali że to nie ma sensu ale właściwie ja 16 i 18 nie miałam więc głupotę zrobiłam trzeba było się zaszczepić ale jak tak każdy mówił po co po co to jakoś odpuściłam. Szczepiłaś się?
 
Dokładnie dlatego wszyscy mi powtarzali że to nie ma sensu ale właściwie ja 16 i 18 nie miałam więc głupotę zrobiłam trzeba było się zaszczepić ale jak tak każdy mówił po co po co to jakoś odpuściłam. Szczepiłaś się?
Nie szczepiłam się
 
reklama
Hej,wczoraj dostałam wyniki i mam wirusa HPV 16 i p2
Załamałam się nie powiem,dzisiaj czeka mnie kolposkopia,mam 24 lata i ani jednego dziecka. Wczoraj na wizycie usłyszałam od ginekologa że im szybciej zajdę w ciążę tym lepiej. Czy któraś z was się spotkała z czymś takim? O co mogło chodzić ☹️
hej, najpewniej mu chodziło o ewentualną konizację, którą się robi jak zmiany nie znikają samoistnie. Ten zabieg skraca szyjkę. Ale spokojnie - ja mam i 16 i 52 oraz jestem po konizacji i jestem w trakcie starania się o dziecko. Myślę, ze niepotrzebnie Cię ten lekarz straszy. Dbaj o siebie, zaszczep się, staraj się zdrowo odżywiać i wszystko będzie git.
 
Do góry