reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2016

reklama
My nie wiadomo kiedy będziemy chrzcili, nie mamy chrzestnego. Pewne jest, że "imprezę" po kościele zrobimy w domu. Córce robiłam w restauracji bo wydawało mi się ze w domu nie ogarnę, ale później roczek i kolejne urodziny robiłam w domu a gości tyle samo a czasami 2 osoby więcej.
 
Hej, hej.
Na wizytę teoretycznie między 7-10 dobą życia, ale położna ostatnio mówiła, że wystarczy w 1 mies. życia jeżeli nic się nie dzieje. Dlatego my się w przyszłym tygodniu wybieramy :)

A te z Was, które odmówiły obowiązkowych szczepień nie miałyście problemów? U nas w szpitalu powiedzieli, że jak ktoś odmówi, to się nim zajmuje Sanepid...

My mamy zamiar ochrzcić we wrześniu/październiku. A te z dziewczyn, które nie mają dużego domu - co planujcie po mszy? Obiad w restauracji czy może takie mini przyjęcie?
sanepid wysyła upomnienia ale wystarczy w założonym czasie dobrze na nie odpowiedziec:) poczytaj stronkę STOP NOP
 
My raczej po chrzcinach będziemy w domu mieć przyjęcie albo u mojej mamy albo u teścia ale zamowimy katering na obiad.deserem zajmie się mama a później zimna płyta,ciasta i może zrobimy coś na ciepło jeszcze np.krokiecika albo Strogonow ale to dlatego że mamy mało gości ok 10osob a w domu wszystko będzie pod ręką,przede wszystkim łazienka,posiedzimy ile będziemy chcieli no i na zewnątrz będzie można wyjść:-)

Czy któraś z Was stosuje albo stosowała pas poporodowy na obkurczanie brzucha?mnie nic na ten temat w szpitalu nie mówili nawet nie wiedziałam że coś takiego jest.po cc na drugi dzień miałam mega brzuch jak się zobaczyłam to aż zbladlam bo prawie nic się nie zmniejszył,teraz po 6dniach jest taki śmieszny tylko na dole,:-) ale to pewnie jeszcze się zmieni w każdym razie jakos się tym zabardzo nie przejmowałam aż dzisiaj moja znajoma powiedziała że jestem nie poważna że nie mam tego pasa,ze będę miała mega duży i obwisły brzuch-niektorzy ludzie to nie mają zahamowań:-)ja bym się wstydziła komuś tak powiedzieć....
 
Ja odciągam z 10ml :( tak ze trzy razy dziennie. Ze trzy razy mi się uda Małego przyssać na dłużej czyli 10-15min. Masakra :( nie wiem już co robić, żeby pokarmu było więcej.

My chrzcimy na koniec sierpnia, a gości zapraszamy na obiad, deser i zimną płytę do restauracji. W domu byśmy 30 osób nie pomieścili...
 
hej
udało mi sie troszkę poczytać to choć troszkę odpiszę bo ciągle w biegu jestem
Dzień doberek :)



Na tą wizytę patronażową powinnaś się umówić w zasadzie zaraz po powrocie ze szpitala. Więc zrób to teraz jak najszybciej :)

A inne mamy kiedy chrzcicie maluszki? Ja to myślałam że jak będzie trochę wieksza, tak w kwietniu/maju żeby ładna pogoda do tego była ;) (a przynajmniej szansa na ładną pogodę).



My wychodzimy bardziej wieczorami, nie w to największe słońce. Ale tam u was to pewnie gorąco do późna?



Bo tak jest :) mleko matki jest bardziej lekkostrawne więc żołądeczek maluszka szybciej sobie z nim radzi, dlatego szybciej będzie głodny.

Mamy karmiące z butelki swoim odciągniętym mlekiem - jak duże porcje dajecie i skąd wiecie że taka będzie dobra? Raz zostawiłam mojemu M odciągnięte mleko do nakarmienia małej jak musiałam na dłużej wyjść i kompletnie nie wiedziałam jak dużą porcję naszykować. I ponoć była za mała bo Natalka chciała jeszcze.
u nas chrzciny 14 sierpnia,mam nadzieje że pogoda dopisze. Szerze i to jest tylko moje zdanie nie wyobrażam sobie chrzcic tak dużego dziecka...tydzień temu byliśmy na chrzcinach 3 tyg dziewczynki i cud malina, malutka przespała całą mszę i 3/4 imprezy rodzice się nie umęczyli.
u nas chrzciny 27 sierpnia będą

Ja chrzciny też końcem sierpnia początkiem września.
unas za niecałe 2 tyg właśnie szukam ubranka:)
Witajcie. U mas noc standardowa czyli niespanie od 1 do 5, dojadanie po 20 ml i zasypiabke na doslownie 20 minut. Juz mi sie plakac chce
Jula tule mocno, a nie masz jak się przespać w dzień? bądż dzielna, zobaczysz minie to niedługo.
Hej, hej.
Na wizytę teoretycznie między 7-10 dobą życia, ale położna ostatnio mówiła, że wystarczy w 1 mies. życia jeżeli nic się nie dzieje. Dlatego my się w przyszłym tygodniu wybieramy :)

A te z Was, które odmówiły obowiązkowych szczepień nie miałyście problemów? U nas w szpitalu powiedzieli, że jak ktoś odmówi, to się nim zajmuje Sanepid...

My mamy zamiar ochrzcić we wrześniu/październiku. A te z dziewczyn, które nie mają dużego domu - co planujcie po mszy? Obiad w restauracji czy może takie mini przyjęcie?
u nas będzie przyjęcie w restauracji:)
My nie wiadomo kiedy będziemy chrzcili, nie mamy chrzestnego. Pewne jest, że "imprezę" po kościele zrobimy w domu. Córce robiłam w restauracji bo wydawało mi się ze w domu nie ogarnę, ale później roczek i kolejne urodziny robiłam w domu a gości tyle samo a czasami 2 osoby więcej.
ale wiesz na roczek to przygotowujesz jedzonko i tyle. a chrzciny to jednak cała ceremonia przygotowania maluszka i SIEBIE do kościoła a potem powrót do domu gdzie wszyscy są mega głodni i co? gospodyni zamiast sobie usiąść wkracza do KUCHNI o nie, już to przerabuałam na chhrzcinach córki gdzie pomagała mi mama i obie nie siadłyśmy nawet na minutę a teraz jestem sama wiec wynajmuje sale.
A te chrzciny w restauracji robicie sam obiad (2 dania + deser + kawa/herbata) czy coś więcej np. do tego zimna płyta/ciasta i siedzicie dłużej?
u nas mamy sale wynajętą do 22.00
 
Moja myszka waży już 3600g (a wagę urodzeniową miała 2840g) i mierzy 55cm (a było 53). Pięknie więc rośnie. Dostaliśmy skierowanie do neurologa w związku z krwawieniem śródczaszkowym przy porodzie. Mam nadzieję że wszystko będzie w porządku. I lekarka mówiła że ten neurolog może przyznać nam darmowe szczepienia 5w1. Zobaczymy...
 
reklama
Mehle ja w zwiazku z tym ze maly sie urodzil z zamartwica tez mam 5 w 1 darmowe i skierowanie na patologie noworodka i do neurologa..
 
Do góry